Pozycjonowanie stron www

To proces zmierzający do uzyskania jak najwyższej pozycji naszej strony w wyszukiwarkach internetowych.

Szukając interesujących nas treści w internecie, wpisujemy frazy związane z danym tematem w wyszukiwarce. W wynikach pojawiają się tysiące a często nawet miliony stron zawierających jakieś informacje związane z naszym tematem. Miejsce na którym znajduje się nasza strona w takich wynikach ma kolosalne znaczenie. Trzeba pamiętać, że pierwsza strona wyników zbiera około 95% kliknięć, czyli potencjalnych klientów. Pozostałe 5% to wynik nieprecyzyjnego zapytania bądź dociekliwości pewnej liczby internautów, którzy porównują więcej ofert niż inni.

Dlatego często pojawianie się w pierwszych wynikach to być albo nie być dla firmy.

Korzystanie z meta tagów i modyfikowanie treści czyli pozycjonowanie (bardzo krótki wstęp):

Nie jestem specem od pozycjonowania ale stosując się do powyższych wytycznych (dobra treść najważniejsza) strona niejako sama się spozycjonuje i płacenie haraczu firmom za pozycjonowanie mija się z celem... przykłady:

Oczywiście efekty nie będą widoczne od razu, dajmy czas wyszukiwarkom na zaindeksowanie naszych treści. Jak zależy Ci na czasie to zainteresuj się linkami sponsorowanymi. Tylko pamiętaj, przestajesz płacić = przestajesz się wyświetlać w wynikach....